Blog

Dzbanki do wody to możliwość rezygnacji z butelek jednorazowych

Jeśli nie chcesz pić wody prosto z kranu i nie zamierzasz ciągle kupować wody w plastikowych butelkach, lepszym rozwiązaniem jest zakup dzbanka z filtrem do wody.

Możesz uzyskać wiele korzyści samodzielnie filtrując wodę z kranu w domu czy w pracy. Przede wszystkim rezygnacja z jednorazowych butelek plastikowych przyczynia się do ochrony środowiska i oszczędności. Im więcej osób zamieni swoje nawyki i zamieni butelkowaną wodę na dzbanek z filtrem, tym lepiej dla naszej planety.

Dzbanki do wody to możliwość rezygnacji z butelek jednorazowych

Dzbanki i filtry do wody znajdziemy w wielu sklepach

Picie odpowiedniej ilości wody jest ważne dla funkcjonowania organizmu, a filtrowanie wody i poprawienie jej smaku znacznie ułatwi picie większej ilości płynów. Dzbanki z filtrem wodnym usuną wiele szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak ołów, miedź, chlor i związki organiczne, które wpływają na smak, ale nie zabiją bakterii. Twoja woda z kranu powinna być już uzdatniona pod kątem bakterii. Usunięcie zanieczyszczeń z wody przed gotowaniem może oznaczać, że naturalny smak żywności powinien być lepiej zachowany. Gotowanie z niefiltrowaną wodą oznacza, że zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie i chlor, mogą wpływać na smak i zapach potraw.

Należy oczywiście pamiętać o regularnej wymianie filtra zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj jeden filtr wystarcza na 200 litrów wody lub użytkowanie przez dwa lub trzy miesiące. Możemy również wybrać różne pojemności dzbanków do wody w zależności od naszych potrzeb. Znajdziemy również dzbanki odpowiednie do postawienia w lodówce, przykładowo na półce drzwiczek, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Dzbanek z filtrem wody jest prosty w użyciu, niedrogi i możemy go stosować do oczyszczania wody z kranu i poprawiania jej smaku. Dodatkowo woda przefiltrowana nie powoduje osadzania się kamienia na czajniku czy ekspresie do kawy. Jeśli chcesz mieć efektywne filtry wody do dzbanka Dafi Sintra 4.0 l, możesz je wygodnie zakupić w sklepach online. Dzbanki i filtry do wody są stosunkowo niedrogie, oszczędzimy nieco kupując je w zestawach czy kompletach.