Biznes

Wspaniały artykuł o finansach osobistych, który naprawdę Cię nauczy

Wciąż powtarzałeś sobie, że w końcu uzyskasz kontrolę nad swoimi finansami osobistymi, jednak nigdy tak naprawdę się do tego nie dotarłeś.

Cóż, oto idealna okazja dla Ciebie. W tym artykule dowiesz się, jakie informacje są niezbędne, aby zacząć na dobrej drodze.Jeśli masz dobry wynik kredytowy, uważaj na podpisanie za kogoś, zwłaszcza jeśli ma zły wynik lub nie jest prawdopodobne, że spłaci swój dług. Wspólne podpisywanie nie poprawia w żaden sposób twojego własnego wyniku i wywiera na ciebie dużą presję. Zrób to, jeśli jesteś pewien, że osoba, dla której podpisujesz, może zrobić to samo dla Ciebie.Jeśli jeszcze go nie masz, otwórz IRA. Możesz wpłacać fundusze wyrównawcze w dowolnym momencie w ciągu roku, aby uzyskać maksymalne odsetki. To również podlega odliczeniu od podatku. Więc jeśli potrzebujesz znaleźć kilka innych sposobów na podniesienie tych kwot potrąceń, lepiej zapłacić sobie, niż wujek Sam.Po opracowaniu wyraźnego budżetu, opracuj plan oszczędnościowy. Załóżmy, że wydajesz 75% swoich dochodów na rachunki, pozostawiając 25%. Mając te 25%, określ, jaki procent zaoszczędzisz, a jaki procent będzie Twoimi pieniędzmi na zabawę. W ten sposób z biegiem czasu wypracujesz oszczędności.W sklepie spożywczym Twoje oczy mogą wyskakiwać, gdy widzisz świetną wyprzedaż, ale nie kupuj za dużo czegoś, jeśli nie możesz tego użyć. Wspaniały artykuł o finansach osobistych, który naprawdę Cię nauczy

Jeśli wyrzucasz połowę tego, co kupujesz, wyrzucasz również pieniądze.

Poszukaj okazji, z których możesz faktycznie skorzystać.Zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego ma mniejszą ochronę konsumenta niż inne rodzaje zadłużenia, więc upewnij się, że możesz spłacić wszelkie zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego. Jeśli uczęszczasz do drogiego college’u, zanim zdecydujesz się na studia, może to narazić Cię na długi, których nie będziesz w stanie przezwyciężyć.Nigdy nie jest za wcześnie, aby uczyć dzieci finansów osobistych i oszczędności. Jeśli dostaną zasiłek, niech odkładają procent na skarbonkę lub konto oszczędnościowe (jeśli są wystarczająco duże, aby je mieć). To samo mogą zrobić z pieniędzmi, które otrzymują na urodziny lub święta.Konieczne jest, aby w nagłych wypadkach móc skorzystać z funduszu ratunkowego. Pierwszym małym krokiem jest zaoszczędzenie 500 dolarów z funduszu awaryjnego, a następnie, jak tylko możesz, zwiększenie go do 1000 dolarów. Po tym, jak przyzwyczaiłeś się nie dotykać swojego funduszu awaryjnego i zaczniesz budować, powinieneś skończyć z kosztami utrzymania na trzy do sześciu miesięcy jako fundusz awaryjny.Bądź energooszczędny! Zmień wszystkie żarówki w swoim domu na CFL, używaj energooszczędnych urządzeń, nawet jeśli musisz kupić nowe! Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na rachunku za prąd, a być może nawet otrzymasz ulgi podatkowe, gdy nadejdzie sezon podatkowy! Sprawdź przepisy podatkowe, aby się dowiedzieć!Robienie zakupów przy dużych zakupach to najlepszy sposób na zagwarantowanie, że otrzymujesz jak najwięcej za swoje pieniądze. Rozważając zakup, zawsze warto przyjrzeć się kilku sprzedawcom i markom. Możesz nawet poczekać na dużą wyprzedaż, aby dokonać zakupu, aby zaoszczędzić czasem setki dolarów!Jak widać, uzyskanie kontroli i utrzymanie kontroli nad swoimi finansami osobistymi można osiągnąć. Im więcej będziesz ćwiczył te wskazówki, tym łatwiej będzie zachować kontrolę. Więc nie odkładaj tego, co możesz zacząć już dziś. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej doświadczysz wolności finansowej.