Blog

Wskazówki dotyczące zbioru produktów z upraw ekologicznych

Jeśli nie jesteś obdarzony naturalnym zielonym kciukiem, ogrodnictwo może wydawać się czymś, w czym nigdy nie będziesz dobry.

Jeśli masz odpowiednie pomysły i informacje, ogrodnictwo może być czymś, co może cieszyć się i być dobrym w każdym! Czytaj dalej, aby uzyskać świetne wskazówki, jak zostać wspaniałym ogrodnikiem.Zwróć uwagę na kompatybilność swoich roślin. Możesz sadzić wysokie rośliny, takie jak pomidory, i używać ich do cieniowania tak wrażliwych na słońce roślin, jak sałata i szpinak. Te kombinacje mogą zmniejszyć ilość żyznej przestrzeni, jakiej wymaga twój ogród, jednocześnie zwiększając plony wszystkich rodzajów roślin, które masz.Jeśli masz rośliny okazowe, które potrzebują cieplejszych stref klimatycznych niż reszta Twojego ogrodu, możesz z łatwością stworzyć dla nich odpowiednią przestrzeń w swoim zwykłym ogrodzie! Wystarczy stworzyć schronienie z południową ścianą, która stanie się kolektorem słonecznym, pochłaniającym ciepło w dzień i uwalniającym je w nocy, zapewniając w ten sposób swoim okazowym roślinom idealne środowisko!Zachowaj nasiona z ogrodu na nową uprawę następnym razem. Nasiona są nie tylko drogie, ale po co w ogóle zawracać sobie głowę pójściem do sklepu, skoro można je uzyskać z poprzedniej uprawy. Wygoda płynąca ze stałego zaopatrzenia jest również plusem. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj warzyw zebranych w pełni dojrzałych, takich jak melony, pomidory, fasola i kabaczek.Wykorzystaj swoje używane rajstopy na dwa korzystne sposoby w ogrodnictwie. Owijanie i wiązanie starych odłamków mydła w rajstopach pozwala szorować uporczywą ziemię z brudu z rąk, bez konieczności używania drogich mydeł ogrodowych. Możesz także użyć rajstop, aby spakować swoje kabaczki i melony, gdy rosną, aby zapewnić im większe wsparcie na winorośli, a słońce nadal może przebić się przez wyroby pończosznicze.Aby upewnić się, że podczas przycinania krzewów uzyskujesz płaską krawędź, użyj kawałka liny lub żyłki. Po prostu przymocuj linę do dwóch kawałków na przybliżonej wysokości, na jakiej chciałbyś, aby znajdował się krzak. Wskazówki dotyczące zbioru produktów z upraw ekologicznych

Widząc krzak wzdłuż tej prostej linii, łatwo na pierwszy rzut oka sprawdzić, czy jest wypoziomowany.Bardzo ważnym krokiem do zapamiętania podczas sadzenia róży jest użycie ziemi, ściółki lub kompostu do usypania u podstawy rośliny aż do pierwszych pędów.

Usypywanie w ten sposób ochroni roślinę do momentu pojawienia się nowego wzrostu i wzrostu nowych korzeni, aby wchłonąć wodę dla rośliny.Jeśli mieszkasz w mieście, nadal możesz czerpać korzyści z ekologicznego ogrodnictwa poprzez ogrodnictwo kontenerowe. Szczególnie zioła najlepiej rosną w doniczkach wewnętrznych, o ile są wystarczająco duże. Ogrodnictwo w pojemnikach może być łatwiejsze niż ogrodnictwo na świeżym powietrzu, jeśli jest ekologiczne, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko narażenia na szkodniki owadzie lub chwasty.Czy jesteś zajęty swoim organicznym ogrodem? Pamiętaj, zanim przesadzisz kwiaty lub warzywa na zewnątrz w chłodniejsze dni, musisz przygotować je na zmianę temperatury i światła! Na kilka tygodni przenieś rośliny w chłodniejsze miejsce bez światła na kilka godzin. Stopniowo zwiększaj ilość czasu, przez jaki pozostawiasz rośliny na mrozie. Po kilku tygodniach Twoje rośliny powinny być gotowe na chłodniejsze dni.Nie przejmuj się ilością nawozu organicznego, którego możesz potrzebować. Nawozy organiczne zawierają niższy procent składników odżywczych na jednostkę masy niż ich syntetyczne odpowiedniki. Z tego powodu prawdopodobnie konieczne będzie zastosowanie większej ilości nawozu organicznego niż typowa dla nawozów syntetycznych.Ogrodnictwo to radość dla wielu osób. Porady i wskazówki zawarte w tym artykule są świetnym punktem wyjścia nawet dla początkujących, którzy chcą wyhodować zielony kciuk, o którym zawsze marzyli. Przy odrobinie wiedzy i informacji Twój wspaniały ogród nie jest zbyt daleko.