Blog

Jak wybrać idealną klatkę schodową do domu?

Oprócz dostępu na wyższe poziomy nieruchomości, schody stanowią również charakterystyczny element architektoniczny każdego projektu domu.

Jeśli planujesz budowę nowego domu lub remontujesz nieruchomość, warto rozważyć instalację nowej klatki schodowej. Wybrane schody powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne, wyróżniające się ciekawym projektem.

Jak wybrać idealną klatkę schodową do domu?

Schody dywanowe sprawdzą się w niewielkiej przestrzeni

Zanim wybierzesz rodzaj, wielkość i model schodów do swojego domu, przyjrzyj się uważnie dostępnej przestrzeni na klatkę schodową. Pomoże to zdecydować o projekcie, który będzie funkcjonalny oraz idealnie wpasuje się w wielkość i kształt pomieszczenia. Możemy wybierać zarówno spośród modeli schodów prostych, jak i eleganckich oraz stylowych schodów spiralnych, zakrzywionych, zabiegowych czy dywanowych. Dodatkowo do projektu schodów trzeba dobrać odpowiednią balustradę dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Posiadając podstawowe informacje, takie jak wymiary otworów w suficie i wysokość od podłogi do podłogi, producent będzie w stanie zaprojektować idealne rozwiązanie schodowe dla każdego domu. W zależności od dostępnej przestrzeni można więc wybierać spośród wielu kształtów i układów schodów. Możesz znaleźć wiele pomysłów na projekt schodów drewnianych i z innych materiałów na stronie internetowej producenta. Możemy również liczyć na indywidualny projekt klatki schodowej, która idealnie wpasuje się w rozmiary i kształt pomieszczenia.

Obecnie najbardziej popularne są schody otwarte, które można zaprojektować jako proste, ćwierćobrotowe, półobrotowe lub nawet schody dywanowe. Można zaprojektować otwartą klatkę schodową tak, aby pasowała do każdej dostępnej przestrzeni i możemy ją dostosować do dowolnej konfiguracji. Klatki schodowe bez spoczników i wsporników zajmują mniej miejsca, są zatem odpowiednie do mniejszych przestrzeni, można je również umieścić w narożniku pomieszczenia. Do zaprojektowania schodów warto zatrudnić firmę z doświadczeniem, która oferuje wiele modeli schodów drewnianych w korzystnej cenie.