Blog

Jak określić wysokość raty w kredycie hipotecznym?

Osoby, które chcą zakupić nieruchomość za pomocą kredytu hipotecznego, muszą ocenić, w którym banku kredyt będzie najbardziej opłacalny.

W tym przypadku na koszt całkowity kredytu składa się wiele różnych opłat, prowizje bankowe, oprocentowanie, ubezpieczenie. Dlatego często określenie wysokości kosztów w poszczególnych bankach może być kłopotliwe. Z pomocą może przyjść nam doradca kredytowy, który posiada doświadczenie w analizie kredytów, pomoże wybrać nam opcję najbardziej dla nas korzystną.

Jak określić wysokość raty w kredycie hipotecznym?

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Banki pobierają opłaty za udzielenie kredytu, określane jako wartość procentowa od kwoty kredytu. W niektórych przypadkach może być ona obniżona, jeżeli przykładowo klient zdecyduje się na kartę kredytową czy też wykupi ubezpieczenie, wówczas można zmniejszyć nieco koszty kredytu. Podobnie jeżeli klienci posiadają pozytywną historię kredytową, spłacali poprzednie zobowiązania w terminie, wówczas banki mogą zmniejszyć nieco prowizje. W przypadku kredytu hipotecznego będziemy wykupowali ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie nieruchomości czy też ubezpieczenie od utraty pracy.

Klienci, którzy zdecydują się na kredyt hipoteczny, powinni posiadać wkład własny, najczęściej będzie to 20% kwoty całkowitej inwestycji, resztę wyłoży bank. W przypadku jeżeli dysponujemy większą ilością pieniędzy, możemy ustalić kwotę wkładu własnego na 30 czy też 40%, wówczas koszty kredytu będą niższe. Możemy przeliczyć opłacalność kredytów w zależności od wkładu własnego, może pomóc nam w tym doświadczony doradca finansowy, który będzie wiedział, w jaki sposób różne czynniki wpływają na ostateczną wysokość rat. Często ostateczną kwotę do spłaty poznamy dopiero po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji z banku. Dlatego warto zwrócić się do doradcy finansowego, który wytłumaczy nam, w jaki sposób szybko złożyć wnioski w kilku bankach, poznać wysokość rat. Dodatkowo doradca finansowy może również negocjować z bankiem koszty kredytu, uzyskać dla nas atrakcyjną ofertę.

Dzięki pomocy specjalisty możemy szybciej przejść przez wszystkie etapy związane z uzyskaniem kredytu. Będzie to przygotowanie dokumentów, wybór banku, złożenie wniosku, w tym wszystkim pomoże nam doradca kredytowy Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistów, którzy będą mogli pomóc nam w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.