Blog

Wybór płytek ściennych i podłogowych do łazienki oraz kuchni

Stworzenie przyjemnej, ciepłej kolorystycznie łazienki jest obecnie łatwe ze względu na możliwość wyboru różnych płytek zarówno podłogowych jak i ściennych które będą posiadały ciekawą kolorystykę.

Mogą być to płytki które będą imitowały marmur, granit czy też płytki drewnopodobne. Dostępnych jest wiele modeli w kolorach kremowych, jasnych również płytki ciemniejsze. Możemy stworzyć także wzory na naszej podłodze, wykorzystać płytki tworzące różne figury geometryczne.

Wybór płytek ściennych i podłogowych do łazienki oraz kuchni

Płytki podłogowe i ścienne z ciekawym motywem figur geometrycznych

Bardzo ciekawą ofertą jest płytka Egen Tweed występująca w odmianach Brown oraz Grey, czyli w odcieniu brązowym oraz szarym, są to płytki o standardowych wymiarach 60 x 60 cm. Jest to płytka z gresu szkliwionego, może być stosowana z powodzeniem na podłodze lub też na ścianie. Szkliwo sprawia, iż jest to płytka odporna na wilgoć, gres jest materiałem mrozoodpornym, zatem płytka może być stosowana także na zewnątrz. Model charakteryzuje się grubością 11 mm, jest to płytka antypoślizgowa, która sprawdzi się w różnych pomieszczeniach. Posiada ciekawe wzory które po połączeniu mogą tworzyć różne kształty, możemy otrzymać ciekawą, nieszablonową podłogę. Gres szkliwiony często wykorzystywany jest także na ścianach, dzięki temu możemy połączyć płytki z jednej serii na różnych płaszczyznach.

Kupując płytki powinniśmy zwrócić uwagę na klasę ścieralności, jest to klasa odporności płytki, oznaczana skrótem PEI, o wartościach od 1 do 5, w kuchni czy też w łazience możemy zastosować płytki PEI3. Jeżeli poszukujemy płytek do przedpokoju bardziej odpowiednie będą płytki PEI4 lub PEI5. Wiele płytek jest produkowanych w technologii tonalnej, płytki które mają naśladować kamień będą się nieco różniły, dzięki czemu lepiej będą naśladowały prawdziwy kamień który nie jest identyczny na dużej płaszczyźnie.

Płytki Egen Tweed, to ciekawy pomysł dla osób które poszukują płytek tworzących na podłodze wzory, możemy stworzyć bardzo ciekawe aranżacje naszych pomieszczeń. Płytki dostępne są w sklepie internetowym pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/TWEED/7585, dostępny jest odcień brązowy oraz szary, odcienie które łatwo dopasować do innych elementów które występują w naszych pomieszczeniach.