Blog

Najważniejsze wskazówki, jak kontrolować alergie

Czy objawy alergii dyktują Ci, co możesz, a czego nie możesz robić w określonych porach roku? Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie muszą.

Istnieje wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o alergie i ich wpływ na Twoje życie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby uniknąć objawów alergii.Kiedy wykonujesz prace, które mogą niepokoić twoje alergie, noś maskę na twarz. Może to obejmować odkurzanie, odkurzanie i prace na trawniku. Oczywiście, maska ​​​​na twarz może nie być zbyt atrakcyjna, ale zapobiegnie wywoływaniu objawów alergii przez kurz i inne cząsteczki. Maski na twarz można kupić w lokalnym sklepie ze sprzętem.Możesz chcieć otwierać okna, gdy jest piękna pogoda, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na rachunku za prąd. Może to jednak spowodować zaostrzenie alergii. Aby skutecznie zredukować alergeny obecne w Twoim domu, rozważ zainstalowanie filtra HEPA w klimatyzatorze. Filtr HEPA to świetny sposób na to, abyś mógł swobodnie oddychać we własnym domu.Wychodzenie na zewnątrz i po prostu granie jest fajne, prawda? Nie, jeśli cierpisz na alergie i akurat jest to szczyt sezonu alergicznego. Nadal możesz się dobrze bawić, ale wybierz mniej intensywne zajęcia. Jeśli oddychasz szybciej, do twojego organizmu wprowadzanych jest więcej alergenów. Ciesz się więc przebywaniem na świeżym powietrzu, ale wybieraj zajęcia, takie jak joga lub rozciąganie.Ludzie mogą cierpieć na alergie w każdym wieku. Wielu Baby Boomers dorastało bez dostępu do testów alergicznych i innych zasobów medycznych. Od dziesięcioleci żyją z objawami alergii. Najważniejsze wskazówki, jak kontrolować alergie

Reakcje alergiczne często manifestują się inaczej u seniorów niż u ludzi młodych.

Na przykład starsi dorośli mogą odczuwać swędzenie i łagodny obrzęk, ale nie zlokalizowane zaczerwienienie. W rezultacie wielu zakłada, że ​​przyczyną dyskomfortu jest coś innego niż alergie. Test alergiczny może pomóc seniorom zidentyfikować alergeny i przeżyć w pełni swoje złote lata.Drzewa oliwne są dość popularne jako drzewo krajobrazowe. Te drzewa mają jednak jedną wadę: są prawdziwymi fabrykami pyłku. Możliwość zidentyfikowania tego rodzaju drzewa może pomóc w ochronie przed alergiami. Co ciekawe, możesz znacznie zredukować pyłki, po prostu raz dziennie mocząc drzewo wodą z węża.Jeśli jesteś osobą, która cierpi na ciągłe ataki alergii, możesz czuć się bezradna. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest rozmowa z profesjonalistą. Będą mogli przetestować cię pod kątem różnych alergii i poinformować, na które cierpisz.Aby szybciej uciec przed objawami alergii, zmień ubranie i weź prysznic po wyjściu na zewnątrz. Wszystkie rodzaje wyzwalaczy alergii pozostają we włosach, skórze i ubraniach długo po wejściu do środka, więc wytrzyj je, wymyj szamponem i wyrzuć odsłonięte ubranie w miejsce, w którym nie będziesz mógł wdychać cząsteczek alergenu.Poszukaj rozwiązania. Jako właściciel zwierzęcia z alergią na zwierzęta możesz czuć się nieszczęśliwy z objawami, ale zbyt oddany, by wygnać psa na podwórko. Chociaż niemożliwe jest całkowite powstrzymanie psa przed zrzucaniem i tworzeniem łupieżu, masz opcje. Wiele osób odkryło, że regularne zabieranie zwierząt do fryzjera sprawia, że ​​życie z najlepszym przyjacielem człowieka jest znacznie bardziej znośne.Jak widzisz, nie musisz już żyć życiem nękanym objawami alergii. Masz do dyspozycji wiele opcji, gdy alergie Cię przygnębiają. Wypróbuj niektóre lub wszystkie sugestie przedstawione w tym artykule, a możesz żyć bez alergii i ich denerwujących objawów.