Blog

Chroń swój pojazd przed korozją

Każdy właściciel pojazdu powinien go chronić przed rdzą i pielęgnować, zanim zniszczenia i uszkodzenia powłok staną się zbyt zaawansowane, aby je naprawić.

Jeśli rdza pozostanie niekontrolowana, może spowodować, że panele nadwozia zostaną tak utlenione, że nie będą już w dobrym stanie konstrukcyjnym. W takim przypadku samochód po prostu nie będzie się nadawał do dalszego bezpiecznego użytkowania.

Chroń swój pojazd przed korozją

Zabezpiecz powłoki swojego samochodu przed rdzewieniem

W celu ochrony powłok samochodowych przed rdzą stosuje się specjalne preparaty antykorozyjne, mogą mieć one różny sposób nakładania i być przeznaczone do zabezpieczania różnych obszarów pojazdu. Należy zwrócić uwagę nie tylko na nadwozie auta, podwozie jest w rzeczywistości najbardziej narażone na uszkodzenia powodowane przez rdzę z powodu codziennego kontaktu z wodą, wilgocią czy solą drogową. Podwozie często również może zostać narażone na korozję w wyniku uderzeń kamyków, żwiru i innych zanieczyszczeń, dlatego regularna kontrola i zabezpieczanie podwozia jest tak ważne.

Powłoki podkładowe przeznaczone do powlekania ram są zwykle natryskiwane. Oprócz ochrony podwozia i paneli nadwozia przed korozją, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, izolują one dźwięk. Wiele z nich oferuje również dwie tekstury, standardową w sprayu i drugą, którą można pomalować, aby uzyskać określony wygląd, jednocześnie chroniąc warstwę podkładową. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, preparaty antykorozyjne to świetny sposób na ochronę pojazdu. Wraz ze starzeniem się pojazdu, korozja ukrytych części może skrócić lub nawet zakończyć jego żywotność.

Preparat antykorozyjny zapewnia doskonałą ochronę przed osadami mineralnymi i plamami wodnymi oraz solą drogową. Zmniejsza potencjalną ekspozycję na promieniowanie UV, co blokuje utlenianie, korozję i powstawanie rdzy. Produkty antykorozyjne mogą być w postaci płynnej, a także w postaci sprayu, oferuje je wiele wiodących marek preparatów do detailingu. Możesz na stronie https://grupaurban.pl/zabezpieczenie-powlok-w-samochodzie-przed-korozja-i-nie-tylko/ przeczytać więcej informacji o tego typu powłokach. Istnieją specjalne uszczelniacze do wszelkiego rodzaju prac, od szkła i powłok lakierowanych po felgi, podwozie i wykończenia pojazdu.