Biznes

Co zrobić, jeśli masz w pobliżu domu gniazdo os

Nikt nie chce mieć gniazda os w pobliżu swojego domu, więc jeśli je znajdziesz, będziesz musiał je usunąć.

Osy opuszczą swoje gniazdo jesienią, więc jeśli nie zauważysz tego do późnej pory, być może nie będziesz musiał nic robić, ale są szanse, że znacznie wcześniej staną się szkodnikami.

Co zrobić, jeśli masz w pobliżu domu gniazdo os

Skuteczny środek na osy

Możesz być w stanie usunąć gniazdo samodzielnie, ale oczywiście będziesz musiał być ostrożny. Jedną z rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, to próbować zrzucić gniazdo, ponieważ to tylko rozwścieczy osy i ryzykujesz, że zostaniesz pożądlony. Przeciętne gniazdo może zawierać około tysiąca os, nie warto również blokować wejścia, ponieważ osy po prostu wygryzą nowe. Może to w rzeczywistości pogorszyć sytuację, ponieważ mogą stworzyć wyjście bezpośrednio do twojego domu, jeśli na przykład gniazdo zostało zbudowane pod okapem.

Najlepszym sposobem na pozbycie się gniazda jest potraktowanie go odpowiednim środkiem owadobójczym. Możesz używać długich narzędzi, aby dotrzeć do wysokich obszarów, lub wypróbować specjalną gaśnicę na osy i szerszenie. Przez pewien czas trzymaj się od gniazda z daleka, ponieważ pestycydy mogą być toksyczne, szczególnie dla dzieci i zwierząt domowych. Po bezpiecznym okresie wskazanym przez producenta, gdy osy są martwe, można usunąć gniazdo. Należy to oczywiście zrobić w ubraniu ochronnym. Jeśli nie czujesz się pewnie, robiąc to samodzielnie, możesz wezwać specjalistów. Nie martw się, jeśli przez kilka dni nadal widzisz kilka os. Osy robotnice, które przez jakiś czas szukały pożywienia lub drewna, powrócą do miejsca, w którym znajdowało się gniazdo, ale odlecą, gdy zorientują się, że zniknęło.

Z pewnością taki środek na osy to jeden z bezpieczniejszych sposobów na pozbycie się gniazda tych groźnych owadów. Można gniazdo spryskać z odległości nawet 5 metrów, co zapewni nam bezpieczeństwo. Składniki preparatu działają jeszcze przez kilka dni po użyciu, więc jeśli osy będą powracały do gniazda, również zostaną wyeliminowane.