Biznes

Skuteczny sposób na uprawę konopi wewnątrz

Hodowcy, którzy chcą otrzymać wysokie plony w przypadku konopi indyjskich, mogą skorzystać obecnie ze specjalnych namiotów umożliwiających hodowlę wewnątrz.

Dzięki temu możemy uzyskać plony szybko, umożliwi to oświetlenie, które może działać 24 godziny na dobę, dodatkowo łatwo możemy także kontrolować temperaturę oraz wilgotność.

Skuteczny sposób na uprawę konopi wewnątrz

Dlaczego warto wybrać namioty uprawowe?

Odpowiedni namiot uprawowy powinien zapewniać roślinom optymalne warunki do wzrostu, jak wiadomo będzie zależało nam na jak najszybszym otrzymaniu plonów. W tym przypadku dużą rolę będzie odgrywało oświetlenie, które często będzie wykorzystywane przez całą dobę. Należy dobrać naturalnie odpowiednią moc żarówek, wykonać całą instalację oświetleniową w taki sposób, aby działała ona bez zakłóceń. Dlatego też często poza namiotem umieścimy zasilacz, który pozwoli na zasilanie całego oświetlenia w namiocie uprawowym. Dodatkowo możemy wykorzystać także urządzenia, które będą dbały o właściwą temperaturę oraz wilgotność. Dlatego też namiot powinien posiadać specjalne otwory, przez które będzie można puścić kable.

Warto pamiętać iż w namiotach należy zastosować systemy wentylacyjne, wymusić ruch powietrza, dlatego też namioty często posiadają specjalne otwory po obu stronach, które pozwalają na podłączenie rur, dzięki czemu powietrze będzie cyrkulowało. Warto zadbać, aby namiot wykonany był z solidnych materiałów, w tym przypadku możemy wykorzystać stelaż z metalowych słupków, które będą posiadały przykładowo połączenia zatrzaskowe. Będzie to umożliwiało także łatwe zdemontowanie namiotu, ustawienie go w innej pozycji. Na rynku dostępne są dość duże namioty, przykładowo wysokości do 2,5 m, dzięki czemu będziemy mogli uprawiać odmiany rosnące dość wysoko, podstawa może posiadać przykładowo 1,2 m szerokości w zależności od naszych potrzeb. Naturalnie namioty także będą posiadały wewnętrzne kieszenie, które pozwolą na oddzielenie od siebie poszczególnych roślin.

Z pewnością namioty uprawowe są najwygodniejszą formą hodowli konopi wewnątrz, są bardzo uniwersalne, przenośne, pozwalają na wykorzystanie różnego rodzaju wyposażenia. Oczywiście są to modele wodoodporne, które będą zatrzymywały także światło czy też zapach.