Blog

Zabezpiecz balkon siatką ochronną

Jeśli masz w mieszkaniu balkon, z pewnością myślałeś o tym, aby dać kotu dostęp do niego, aby miał większy obszar do zbadania i zabawy.

Balkon może zapewnić twojemu kotu świeże powietrze, słońce i dodatkowe bodźce, aby był szczęśliwy i zdrowy. Koty powinny być nadzorowane podczas zwiedzania balkonu, trzeba również zainstalować siatkę zabezpieczająca, ale jeśli wynajmujesz mieszkanie, pamiętaj, aby zapytać właściciela przed wprowadzeniem jakichkolwiek istotnych zmian.

Zabezpiecz balkon siatką ochronną

Bezpieczeństwo pupila na balkonie zapewni kocia siatka

Zamontuj siatkę zabezpieczającą na balkonie, aby chronić kota przed upadkiem czy ucieczką. Powinna być ona wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne i trwała, z wystarczająco małymi oczkami, aby nawet najmniejszy kot nie był w stanie się przez nie przecisnąć lub utknąć. W upalne, słoneczne dni kot będzie potrzebował dodatkowego schronienia na balkonie. Mogą to być stoły lub krzesła, pod którymi kot może się schować, rośliny o szerokich liściach lub mały domek dla kota. Rozstawiaj na balkonie doniczki z kocimiętką i kocią trawą, aby twój kot mógł je skubać i unikaj roślin, które są szkodliwe dla zwierząt.

Umieść drapaki i zabawki na balkonie, aby twój kot mógł cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu. Możesz również umieścić posłania na wielu poziomach, aby kot mógł się położyć i rozglądać po okolicy z różnych wysokości. Mocno zawiązana siatka polietylenowa jest odpowiednia jako siatka ochronna na balkonach lub tarasach, zapobiegająca upadkom kota z wysokości. Możesz wybrać w sklepie odpowiedni rozmiar siatki, który będzie pasował do zabezpieczenia całego obszaru balkonu.

Tego typu zabezpieczenia to bardzo lekka i łatwa w montażu kocia siatka, wystarczy przymocować ją na obwodzie za pomocą plastikowych opasek zaciskowych lub przykręcić za pomocą śrub do ściany lub ramy balkonu. Możemy również wybrać ekrany zabezpieczające z wytrzymałego poliestru pokrytego winylem, mogą one nieco ograniczać widoczność, jednak stanowią odpowiednie zabezpieczenie dla kotów, które skaczą i się wspinają. Dodatkową zaletą siatek zabezpieczających jest to, że trzymają ptaki z daleka od balkonu.