Motoryzacja

Co sprawia, że folia ochronna do lakieru jest skuteczna?

Jednak chodzi o ochronę lakieru w samochodzie, wosk i powłoki ceramiczne są skuteczne tylko przez krótki czas, dodatkowo trzeba je regularnie nakładać.

Jeśli nie masz możliwości parkowania pojazdu w garażu, będzie on narażony na działanie różnych niekorzystnych czynników, w tym soli, śniegu, promieniowania UV, sok z drzew, odchody ptaków i inne zanieczyszczenia. Warto zatem zabezpieczyć odpowiednio pojazd przed uszkodzeniami.

Co sprawia, że folia ochronna do lakieru jest skuteczna?

Czy opłacalne jest foliowanie auta?

Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie samochodu jest założenie na niego osłony. Główna różnica między folią ochronną a woskami polega na tym, że folia jest znacznie grubsza, dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę lakierowanej powierzchni pojazdu. Różni się od folii winylowej, ponieważ jest trwalsza i łatwiej może wytrzymać uszkodzenia. Ponadto woda nie przenika przez folię tak łatwo jak przez winyl, ponieważ zapewnia ochronę hydrofobową. Gdy folia jest profesjonalnie nakładana na wolną od zanieczyszczeń powierzchnię całego pojazdu, zapewnia elastyczną warstwę ochronną, która oferuje wiele korzyści.

Folia skutecznie chroni lakier samochodowy przed osadami mineralnymi, wodą, korozją kwasową, ptasimi odchodami, sokiem drzewnym i śladami owadów. To jest to, co często uderza w przednią część auta, dlatego ochronna folia jest odpowiednim sposobem na zabezpieczenie tego obszaru. Folia blokuje szkodliwe promienie UV, które mogą prowadzić do utleniania, korozji i powstawania rdzy, odbija drobny żwir, gruz drogowy, gałęzie drzew i inne twarde przedmioty oraz zabezpiecza przed ich przenikaniem do powłoki bezbarwnej, co prowadzi do uszkodzeń lakieru. Może również zabezpieczać drogie niestandardowe prace malarskie, takie jak matowe wykończenie, przed lekkimi zadrapaniami, których naprawa może kosztować dużo pieniędzy.

Folia jest zasadniczo niewidoczną, cienką i rozciągliwą warstwą ochronną. Jeśli folia jest uszkodzona lub porysowana, ma technologię, która sama się regeneruje, albo za pomocą bezpośredniego źródła ciepła. Tak więc foliowanie auta Wrocław jest odpowiednim rozwiązaniem, jeśli twoim głównym celem jest ochrona lakieru samochodu przed uszkodzeniami i blaknięciem.