Dom

Jak wybrać dobre panele podłogowe?

Podłogi laminowane pojawiły się na rynku kilkadziesiąt lat temu jako łatwa w montażu, atrakcyjna i trwała alternatywa dla podłóg z drewna.

Technologia paneli rozwinęła się na przestrzeni lat, a dzięki obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości, głębszym tłoczeniu, lepszym mechanizmom łączenia i wielu innym innowacjom panele podłogowe są popularnym wyborem dla wielu osób.

Jak wybrać dobre panele podłogowe?

Wysokiej jakości panele podłogowe Quick Step Elite

Producenci podłóg laminowanych stale pracują nad ich ulepszeniami. Mikrofazy, głębsze teksturowanie i lepsze odwzorowanie grafiki sprawiły, że podłogi laminowane są warte swojej ceny pod względem wyglądu i trwałości, dokładnie imitują podłogi z drewna czy kamienia. Ponieważ jakość produktów jest bardzo zróżnicowana, oczekiwana długość użytkowania również może się różnić. Niektóre podłogi laminowane mogą wytrzymać nawet 25 lat lub dłużej w pomieszczeniach o niewielkim użytkowaniu, podczas gdy inne, instalowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, mogą wymagać wymiany już po 10 latach.

Wiele bardzo dobrych laminatów można znaleźć w przystępnej cenie. Na różnice w cenie wpływa grubość warstwy użytkowej oraz jakość warstwy zadruku. Biorąc pod uwagę, jak niedrogie są takie podłogi, warto zainwestować w najlepsze panele laminowane, na jakie możesz sobie pozwolić, aby cieszyć się ich pięknem przez wiele lat. Ponieważ jest to bardzo łatwa w montażu podłoga, profesjonalna ekipa do instalacji nie jest konieczna, co pozwoli dodatkowo zredukować koszty.

Podłogi z paneli laminowanych quick step elite są łatwe do czyszczenia za pomocą odkurzacza lub miotły. Można je również przetrzeć lekko wilgotnym mopem. W przypadku podłóg laminowanych nie jest konieczne woskowanie czy nakładanie warstw ochronnych. W przypadku obszarów o dużej wilgotności, jak przedpokój, kuchnia czy łazienka, potrzebna jest nieprzepuszczalna powierzchnia paneli, taka jak winyl. Każda deska ma stałą jakość i wygląd, a głębokie tłoczenie również dodaje złudzenia słojów drewna.