Blog, Zdrowie

Fenomen soku z owoców acai

Jagody acai rosną wyłącznie w lasach Amazonii.

Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym globie. Oczywiście sprowadzenie tych małych owoców do Polski nie jest możliwe, stąd skutecznie zastępuje się je tabletkami na bazie jagód, bądź ich sokiem. Jakie właściwości posiada?
Badania soku z jagód acai dowiodły i potwierdziły mnóstwo właściwości tego owocu. Głównie dotyczą one profilaktyki wielu chorób, ale i działanie wspomagające w ich leczeniu. Rzecz jasna najbardziej słyną ze wspomagania odchudzania. Sok z acai zawiera 12 polifenoli, które odpowiadają między innymi za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka. Toteż pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które też odszukać można w acai opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Jest ich tam więcej, niż w uznanych za lidera winogronach. W acai sklasyfikowano 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one obniżyć gorszy cholesterol. Fenomen soku z owoców acai

Dla aktywnych fizycznie acai również mają znaczenie.

Kryją bowiem mnóstwo aminokwasów – oddziaływują na jakość i siłę mięśni. Białko wpływa ponadto na jakość skóry, włosów i paznokci. Opróćz tego sok wzmaga energię. Składniki jagód acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka wystąpienia nowotworów, choroby Alzheimera, osteoporozy i mnóstwa innych schorzeń.
Przymiotów acai jest mnóstwo. Zaleca się dodać do powszedniej diety te dobroczynne przysmaki, w każdej postaci, żeby chwalić się nie tylko zdrowiem, siłą, sprawnością ale i szczupłą sylwetką. Tubylcy z Ameryki Południowej wykorzystują acai od wieków i cieszą się długim życiem, krzepą i młodym wyglądem.