Biznes

Dlaczego zdrowe życie jest ważne dla Twojej pamięci

Jeśli chodzi o delikatny temat, taki jak twoja pamięć, chcesz się upewnić, że wiesz o nim wszystko.

Ćwiczenie dobrych metod w celu doskonalenia pamięci może być czasami trudne, ale ilość informacji, które znasz, może pomóc, więc zapoznaj się z tym artykułem, aby zobaczyć, czego możesz się nauczyć.Jeśli zauważyłeś, że twoja pamięć nie jest już taka, jak kiedyś, być może nie śpisz wystarczająco dużo. Musisz spać od siedmiu do ośmiu godzin każdej nocy, aby poprawić swoją pamięć. Podczas cyklu snu Twój mózg przetwarza wszystkie nowe informacje, aby tworzyć dla Ciebie te wspomnienia, abyś mógł je później przywołać.Aby zapamiętać takie rzeczy, jak wyłączenie wody, umieść przedmiot, który będzie ci przypominał, w miejscu, w którym możesz się o niego potknąć! Jeśli zostawiłeś zraszacze na pół godziny, kiedy wchodzisz do środka, żeby coś zjeść, włóż rękawiczki ogrodowe do zlewu kuchennego lub w innym nietypowym miejscu. To przypomni Ci o zakręceniu wody!Według badań materiał lepiej się zapamiętuje, jeśli przejdziesz go kilka razy podczas regularnych sesji studyjnych. To daje mózgowi odpowiedni czas na przetworzenie informacji. Według badań studenci, którzy założyli regularne sesje naukowe, pamiętali materiał znacznie lepiej niż ci, którzy wpakowali go w jedną sesję maratonu.Przydatną wskazówką dla wszystkich zainteresowanych poprawą pamięci jest regularna praca nad rozwiązywaniem zagadek słownych i podobnych gier. Takie łamigłówki wykorzystują te same umiejętności, które są potrzebne do przypominania sobie faktów, a zatem pomagają zachować bystrość umysłu. Prawdopodobnie poprawi się nie tylko twoja pamięć, ale także będziesz się świetnie bawić.Bardzo ważne jest, aby zjeść śniadanie, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia odkryło, że jedzenie śniadania napędza umysł po wielu godzinach braku jedzenia z powodu snu. Nawet jeśli jest to miska owoców, nigdy nie opuszczaj śniadania.Ponieważ powtarzanie wymusza pamięć, powtarzaj ważne informacje w kółko w swoim umyśle natychmiast po usłyszeniu lub nauczeniu się. Czy to imię nowego klienta, czy rocznica ślubu, powtarzając informacje, zachowasz je w pamięci. Dlaczego zdrowe życie jest ważne dla Twojej pamięci

Nie tylko pomoże ci to zapamiętać ważne szczegóły, ale jest to również bardzo przydatne ćwiczenie dla twojej pamięci w ogóle.Jedzenie gorzkiej czekolady może poprawić funkcje mózgu.

Umiarkowane spożycie gorzkiej czekolady nie spowoduje zmiany rozmiaru ubrania, ale przynosi korzyści zdrowotne, zmuszając mózg do uwalniania dopaminy, która podobno jest odpowiedzialna za poprawę funkcjonalności mózgu i zdolności zapamiętywania. Umiar jest kluczem, jak w przypadku każdego innego jedzenia.Puzzle są dobre, aby poprawić pamięć. Wybierz te trudniejsze (puzzle 500-600 elementów), aby uzyskać większe korzyści. Ta gra wymaga wizualnej oceny, krytycznego myślenia i kilkukrotnego przeniesienia uwagi z małych elementów na duży obraz. Opanowanie umiejętności układania puzzli pomoże Ci w codziennym życiu.Powinieneś spróbować nawiązać kontakty towarzyskie i dobrze się bawić. Choć brzmi to dziwnie, spotkania towarzyskie z przyjaciółmi to świetny trening dla twojego mózgu. Śmiech jest również niezbędny dla zdrowia mózgu, ponieważ wykorzystuje wiele części mózgu. Może również pomóc w myśleniu w szerszych kategoriach i utrzymaniu go aktywnym.Rzecz w czymś takim jak pamięć polega na tym, że chcesz zawsze szukać nowych informacji, które pomogą ci zachować pamięć. Możesz sprawdzić swoją pamięć, próbując zobaczyć, ile pamiętasz z tego artykułu. Pamiętaj tylko, bądź pozytywnie nastawiony i wszystko powinno się udać.