Blog

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Turyści, którzy poszukują miejsca, w którym mogą spokojnie wypoczywać, poszukują miasteczek w górach, które nie są zatłoczone, tak jak przykładowo Zakopane, mogą udać się w Sudety, znajdą tutaj bardzo urokliwą miejscowość Międzygórze, która znajduje się u podnóża Śnieżnika.

Międzygórze jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym w górach, już w okresie międzywojennym znajdowało się tu wiele pensjonatów, uzdrowisk, w których było tu czynne sanatorium. Znajdziemy tu szlaki, które pozwalają na piesze wędrówki, możemy uprawiać różnego rodzaju aktywność. W okresie zimowym do Międzygórza przyjeżdża wiele osób, które uprawiają narciarstwo biegowe, z pewnością ciekawa jest okolica, szlaki są odśnieżane, zatem jest to doskonałe miejsce na uprawianie tego sportu.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza na wiosnę?

Atrakcje turystyczne w Międzygórzu

Jedną z atrakcji, jaką możemy zobaczyć się w Międzygórzu, jest wodospad Wilczki, jest to wodospad o wysokości 22 m, znajduje się na obszarze rezerwatu przyrody. Jest to jeden z najwyższych wodospadów w Polsce, możemy podziwiać go z galerii widokowych. Wokół wodospadu znajdziemy lasy, dziką przyrodę, jest to bardzo spokojne miejsce, w którym turyści mogą odpoczywać, korzystać z możliwości obcowania z dziką przyrodą. W Międzygórzu znajduje się Ogród Bajek, jest to miejsce, które z pewnością spodoba się najmłodszym, możemy zobaczyć tu figury bajkowych postaci, ze znanych bajek. Jedną z atrakcji turystycznych jest także Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, znajduje się na masywie Śnieżnika, jest to świątynia pochodząca z przełomu XIX i XX wieku.

Międzygórze jest bardzo atrakcyjne dla turystów w okresie wiosennym, jest to miejscowość, która nie jest zatłoczona, tak jak popularne kierunki podróży Polaków, możemy podziwiać tu piękną dziką przyrodę. Zaletą Międzygórza jest możliwość łatwego dotarcia na najwyższy szczyt Sudetów, czyli na Śnieżnik, skąd prowadzi wiele szlaków o różnej trudności, które pozwalają na zwiedzanie okolicy. Bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić, jest Jaskinia Niedźwiedzia, która znajduje się na zboczu Doliny Kleśnicy. Jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, która udostępniona jest dla turystów.

Turyści mogą wybierać spośród bardzo dobrej oferty noclegowej, możemy wybrać pensjonat międzygórze to miejsce, gdzie znajdziemy wiele starych hoteli, wybudowanych na początku XX wieku, które z pewnością zapewnią pobyt w komfortowych warunkach. Dodatkowo możemy liczyć tu na wyśmienitą kuchnię charakterystyczną dla obszarów górskich, możemy spróbować sera czy też w kwaśnicy.