Biznes

Jakie są zalety tłumaczenia przysięgłego podpisanego cyfrowo?

Niektóre podmioty publiczne przyjmują obecnie także tłumaczenia przysięgłe opatrzone cyfrowym certyfikatem lub podpisem.

Tego typu tłumaczenia mają wiele zalet, ponieważ oszczędzają czas, koszty, nie ma również ryzyka zgubienia czy przypadkowego zgubienia przełożonego dokumentu.

Jakie są zalety tłumaczenia przysięgłego podpisanego cyfrowo?

Szybkie przekłady dokumentów oferuje tłumacz przysięgły Katowice

Ustawowe terminy składania dokumentów przed administracją publiczną i innymi podmiotami bywają napięte, a klient ma mało czasu na uzyskanie dokumentu wymagającego tłumaczenia. Tłumaczenie przysięgłe w formie elektronicznej jest natychmiast odbierane przez klienta i musi tylko czekać na jego przygotowanie, co nie trwa zbyt długo, jeśli tłumacz jest elastyczny i dyspozycyjny. Po otrzymaniu tłumaczenia klient nie musi stać w kolejce w oczekiwaniu na przesłanie dokumentu, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, aby je uzyskać.

Opłaty pocztowe mogą czasami przewyższać koszty tłumaczenia, jeśli tłumaczenie musi zostać wysłane w trybie pilnym do innego kraju. Dodatkowo usługi dostaw ekspresowych czasami nie są tak niezawodne, jak tego potrzebujemy. Jeśli możemy dostarczyć tłumaczenia przysięgłe podpisane cyfrowo, nie musimy uwzględniać w swoim budżecie kosztów pocztowych, kurierskich ani ubezpieczenia za zaksięgowanie ważnych dokumentów. W przypadku działania siły wyższej mogą wystąpić zakłócenia powodujące niewłaściwą obsługę oraz utratę dokumentów i paczek podczas transportu. Dokumenty będą zatem musiały być wysyłane ponownie, ponieważ klient nie otrzymał ich za pierwszym razem, co dodatkowo zwiększa koszty i czas oczekiwania. Również zaniedbanie ze strony doręczyciela może spowodować, że dokument nie będzie nadawał się do złożenia w urzędzie.

Przekłady dokumentów oferuje tłumacz przysięgły Katowice to miasto, gdzie bez problemów wykonamy tłumaczenia z różnych języków. Dokumenty zabezpieczone cyfrowo zapobiegają oszustwom i zmianom, a także umożliwia zabezpieczenie przed manipulacjami. Ponadto za pomocą edytora PDF dokument można zablokować przed edycją, kopiowaniem i drukowaniem. Należy zawsze upewnić się wcześniej, że instytucja lub podmiot będący odbiorcą dokumentów akceptuje tłumaczenie przysięgłe podpisane cyfrowo.