rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Zalew Borków

Obraz png.org.RAF widok wyspy na zalewie w Borkowie od strony Słopca. Lato.

Zalew Borków.

          Sztuczny zbiornik na rzeczce Belniance o powierzchni ok.35h. i głębokości wody nie przekraczającej ok.2,5m z dwoma wysepkami, małą przy tamie i większą od strony Słopca, obie widoczne na fotkach. Głębsze miejsca - pod tamą, na korycie i od plaży po lewej stronie , stare bagnisko. Dojazd od strony Kielc przez Marzysz w stronę Daleszyc a za zakrętem w Borkowie na Szczecno i Pierzchnicę.
Kilka lat temu całkowicie spuszczony po rozerwaniu wału. Po remoncie cała północna strona została wybetonowana i ogrodzona metalowymi barierkami co utrudnia wędkowanie i ograniczyło miejsca z wygodnym dostępem do wody. Na uwagę zasługuje też ogromne molo otoczone bujną roślinnością wodną przy której lubi polować okoń i szczupak. Ryb to tam wiele nie ma, bo od czterech lat systematycznie w zbiorniku wyławiano spore ilości szczupaka którego było sporo i większość łowiła właśnie jego. Z pozostałych ryb jest jeszcze ładny okoń, pojawia się sandacz i trochę białorybu, nic specjalnego.
Z moich obserwacji dobra rada
, jeżeli lubisz łowić szczupaka obławiaj nowe, lub świeżo zalane wodą akweny w drugim, lub trzecim roku od otwarcia, ponieważ na świeżej wodzie ma on znakomite warunki do rozmnażania i bardzo szybko przyrasta na wadze.  

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego