rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Zalew kielecki

obraz jpg. org.RAF panorama zalewu w Kielcach, zdjęcie zrobione od strony ul.Jesionowej.


Zalew kielecki.

Mały zalew w centrum Kielc przy ul. Jesionowej ok. 9ha lustra wody i głębokości dochodzącej do ok. 4m, po ostatnich remontach. Zakaz połowu w nocy. Powstał na rzeczce Silnicy.
Jest najbliżej, ale nigdy go nie lubiłem. W latach wcześniejszych późną jesienią łowiłem tam żywce na sandacza, na inne wody. Na żadnym ze znanych mi zalewów nie było tyle kiełbi co tam. Brały nawet w listopadzie.
Po oczyszczeniu dna i pogłębieniu stał się ciekawym zbiornikiem o znośnym rybostanie. Jest karp, szczupak, sum, duży okoń i japoniec. Kilku znajomych łowi tam często szczupaki i to nawet okazałe. Latem łowili też i karpiarze, na proteinę.
Robiąc zdjęcia, spotkałem kilku wędkujących, ale siedzieli bez brania. Zalew odwiedzany przeważnie przez okolicznych wędkarzy z Szydłówka. Latem 2011 roku zarybiony sporą ilością szczupaka, palczaka.
Zbiornik godny polecenia, ale co to za odpoczynek w centrum miasta. Tak jak ja myśli chyba większość bo tłumów nie ma, choć sumy są kilkunastokilowe, japońce powyżej kilograma a czterokilowe szczupaki też nie są rzadkością. Jest piękna płoć i jaź.
Najgorszy na tym zalewie jest jesienny obfity opad liści z drzew, które gnijąc przyczyniają się do zakwaszania wody.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego