rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Spinning

Przygotowanie wędki na spinning.

Do tej metody można stosować obie grubości żyłek. Na cienkiej małe blaszki obrotowe, gumki lub woblery. Na grubszej blachy obrotowe i inne duże przynęty sztuczne. Przygotowanie takiego zestawu jest dziecinnie proste. Przeciągamy żyłkę przez przelotki i do końca przywiązujemy przypon metalowy lub wolframowy za krętlik.
Wiązanie takie jak do każdego oczka masz na samym dole strony z linkiem. Do agrafki przypinamy za oczko przynętę sztuczną. I to wszystko.
Wytrawne spinningowanie to dziś już prawie sztuka, ale na początek taki sprzęt wystarczy. Wygodnie i dość skutecznie łowi się średnimi blachami wahadłowymi lub średnimi kopytami z główką o ciężarze ok.10g.
Blachy starego typu Algi lub Gnomy a gumy w jaskrawych lub jasnych kolorach. Zarzucamy przynętę i nieregularnie, nie za szybko ściągamy ją do brzegu. Dobrze jest w czasie ściągania przestać na chwilę, poczekać aż przynęta opadnie na dno i lekko poderwać ją do góry. Po zarzuceniu, także należy poczekać aż blacha dotknie dna a czas jest zależny od głębokości wody.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego