rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Moje łowienie

obraz jpg.org. RAF widok drewnianych domków przy hotelu Leśna Biesiada nad zalewem w Cedzynie


Wstęp. Metody połowów.

Moje wędkowanie opiera się na trzech metodach połowu. Bat - żeby złowić żywca na sandacza lub innego drapieżnika i potrenować spławik, drgająca szczytówka - do połowu średniej ryby oraz ciężki grunt - na różne ryby. Postaram się dokładnie opisać te trzy metody oraz inne w późniejszym terminie (mam mało materiałów).
Zaznaczam na wstępie, że opisy są moje i wielu wędkarzy nie będzie się z nimi zgadzać(każdy łowi inaczej), lub będą się różnić od opisów książkowych, więc zapraszam do dyskusji na forum strony, oczywiście jeżeli uda mi się to forum podpiąć i administrować(staram się by chodziło na Joomli). W chwili pisania tego artykułu jeszcze go nie ma, ale jeżeli chciałbyś o coś zapytać podaję nr telefonu, możesz też zapytać przez pocztę to coś poradzę.
 Chcę jak najszybciej uruchomić moją stronę a o wielu rzeczach z nią związanych nie mam jeszcze zielonego pojęcia. Na wszystko brak czasu.
Strona skierowana jest do początkujących wędkarzy
, ale każdy może coś z niej zastosować w swoim wędkowaniu. Łowiłem wieloma metodami (mam 51 lat) różne gatunki ryb i większość czasu spędzałem nad wodą, więc teraz jeżeli łowię to staram się nastawić na konkretny gatunek i pod niego przygotowuję łowisko, czyli zanęcam oraz wybieram odpowiednie miejsce i metodę połowu. Kocham łowić sandacza, suma, węgorza, ale rok ma 12 miesięcy i są okresy ochronne, więc łowię to co w danej chwili można i co w miarę dobrze żeruje. Zaznaczam też, że wędkuję przeważnie na wodach stałych i to nocami, ale będzie coś o rzekach i o połowach w dzień. Jest połowa lutego, koledzy po kiju łowią już kropkowańce na spinning i to z dobrymi efektami (zasłyszane) a ja siedzę i piszę, ale i ja już przygotowuję łowisko pod wiosenną drgającą szczytówkę.
Jeżeli zaczynasz przygodę
z wędkowaniem radzę byś zaczynał od bata ok.6m z gumą w kilku elementach bo on nauczy cię dokładnego zanęcania, łowienia cienkimi zestawami i delikatnego holu ryby. Drugą wędką najlepiej żeby był picker z dzwoneczkiem, może trafisz też coś większego. Do bata dobrze mieć podbierak, hol większej ryby może zająć ci dużo czasu i wypłoszyć ryby z łowiska. To moje sugestie, ale z czasem każdy ma swoje ulubione ryby i metody jej połowu. Od tego roku zmieniły się przepisy, żywca musisz złowić sobie sam, więc bat będzie w tym roku hitem sezonu (niczym tak szybko nie złowisz drobnicy). Jadąc na drapieżnika zabieraj go zawsze ze sobą, naucz się dobrze go zbroić i nim operować, to podstawa a przyniesie ci dużo satysfakcji.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego