rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Lokalizacja łowisk

Obraz jpg. widok dołka i meandrów na rzece Lubrzanka w okolicy piasowni Mójcza

Nawet w tak małych rzeczkach spotkasz piękne ryby.

O lokalizacji łowisk.

         Jeżeli czytasz moją stronę to znaczy, że masz dostęp do internetu i umiesz z niego korzystać. Przedstawiam tu wody w województwie świętokrzyskim na których wędkowałem od 2010r. ewentualnie nad nimi robiłem zdjęcia.
         Szczegółowe informacje na temat dojazdu, położenia, wyglądu oraz więcej zdjęć, znajdziesz w mapach google a gdy odznaczysz więcej-zdjęcia w portalu Panoramio dostępnych jest sporo fotek z praktycznie wszystkich naszych wód. Orientacyjne dojazdy podaję od Kielc, ale nie musisz do nich dojeżdżać, w zależności gdzie mieszkasz dojazd znajdź sobie w mapach.
         Dawniej w czasopismach wędkarskich były mapki z występującymi w wodzie rybami i ich lokalizacją w danych miejscach ale ryby będą tam gdzie będziesz chciał, to zależy tylko od ciebie. Poradnik jest dla ludzi ambitnych, więc o sporo rzeczy musisz zadbać sam.
         W następnych latach postaram się o uzupełnianie listy łowisk nad którymi będę z aparatem, o krótkie ich opisy, ewentualnie zdjęcia złowionych ryb i może też jakieś krótkie filmiki. Mam bardzo często świeże wiadomości od wędkarzy o dobrych braniach ryb na różnych wodach a czasami też o ich wielkości, więc będę je podawał, ale musisz je traktować jako informacje z drugiej ręki, czyli nie zawsze prawdziwe. Najlepiej o wszystkim co dzieje się w wodzie dowiesz się na miejscu od miejscowych wędkarzy choć i oni z powodu przełowienia zbiorników coraz rzadziej opowiadają o nich.

         Moja zasada-obserwuj wodę
, przebywaj nad nią często, oraz patrz co łowią inni. Dobrze gdy nauczysz się rozróżniać spław każdej ryby na powierzchni i odgłosy jakie wydaje podczas żerowania.    

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego