rybybezkitu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Kanał w Połańcu

obraz png.org.RAF zdjęcie kanału w ołańcu, widok od elektrowni w stronę stykanki z Wisłą. Wiosna.

Kanał w Połańcu.

     Kanał odprowadzający wodę z elektrowni, zimą sporo cieplejszą, ale już nie taką jak dawniej. Woda w kanale  nie zamarza, więc mogę łowić ciekawe ryby ulubionym feederem nawet przy dużych mrozach. Lokalizację każdego łowiska znajdziesz w mapach Google a więcej zdjęć, w portalu Panoramio.
      W aktualnościach 2011
możesz obejrzeć ryby z pierwszych dwóch wyjazdów w styczniu 2011r które złowliśmy z kolegą. Ryb nie ma już tyle co dawniej ale gdy woda w kanale jest cieplejsza niż w Wiśle można złowić coś ciekawego. Trafia się amur, karp, trochę drapieżnika, świnka, certa oraz leszcz.
      Metody połowu białej ryby to przepływanka, feeder i gruntówka a obciążenie jest uzależnione od uciągu wody w kanale.
  Stanowisk jest wiele bo kanał liczy ok.2km. można więc pospiningować, łowić na żywca z gruntu i na spławik. Przynęty  takie jak wszędzie, zależnie od gatunku ryby, ale lepiej nastawić się na coś większego bo ryby trafiają się także medalowe. Jak na wszystkich łowiskach najlepsze efekty osiągają ci którzy często wędkują w kanale na tym samym stanowisku i zawsze podsypią sobie coś więcej i grubiej czyli zazwyczaj miejscowi, ale jeżeli trafisz na brania to nawet jeden dzień może przynieść efekty. Najważniejszą sprawą to temperatura wody w kanale.
Przy wysokich stanach na Wiśle zimna woda z rzeki przelewa się pod elektrownią do kanału i brania ustają. Robi się duży uciąg, wysoka i mętna woda na której najlepiej nastawić się na grubego suma.  

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego